سفارش تبلیغ
صبا ویژن

ر هــ گــ ذ ر

این دوستانی که دم از جبهه و جنگ می‌زنند

از تیرها و ترکش‌های نخورده چرا لنگ می‌زنند؟

همسفره‌های خلوت آن روزها ببین

این روزها چه ساده به هم انگ می‌زنند

هر فصل از وحشت رسوا شدن هنوز

ما را به رنگ جماعت‌شان رنگ می‌زنند

بازی عوض شده همان هم‌قطارها

از داخل قطار به هم سنگ می‌زنند

یوسف! به بدنامی خود اعتراف کن

از هر طرف به پیرهنت چنگ می‌زنند

بیهوده دل نبند به این تخت روی آب

روزی تمام اسکله‌ها زنگ می‌زنند


نوشته شده در پنج شنبه 91/1/31ساعت 6:32 عصر توسط رهگذر| نظرات ( ) |

عارفانه ای ازحاج اسماییل دولابی:

یکی از شعرا که به اهل بیت علاقمند بود و هر وقت حضرت صادق علیه‎السّلام را می‎دید، سلام می‎کرد، مبتلای به مشروبات الکلی بود. روزی که تازه شراب خورده بود و دهانش بو می‎داد، از کوچه‌ی تنگی عبور می‎کرد و حضرت صادق علیه‎السّلام هم از مقابل تشریف می‎آوردند. خجالت کشید با آن حال به حضرت سلام کند، رویش را برگرداند و به طرف دیوار کرد و مشغول وررفتن به لباسش شد. وقتی حضرت به او رسیدند، از پشت، سر به در گوشش گذاشتند و سلام کردند و فرمودند: در هر حالی که هستید، از ما روی نگردانید و به ما پشت نکنید.


نوشته شده در پنج شنبه 91/1/17ساعت 4:45 عصر توسط رهگذر| نظرات ( ) |

آیت الله العظمی بهجت(ره) 

- بهتر از ایشان برای رهبری سراغ ندارم.

 -حجت الاسلام والمسلمین دکتر مرتضی آقاتهرانی در پاسخ به سوالی در خصوص ارتباط مقام معظم رهبری و آیت ا... العظمی بهجت به نشریه 9 دی گفـته است: ما مشهد بودیم که حاج آقا مصباح برای بیعت با آقا به تهران آمده بودند و از آن جا هم به مشهد آمدند. ما خدمتشان رسیدیم و از وضع و اوضاع پرسیدیم. حاج آقا فرمودند که برای بیعت خدمت آقا رفته بودم ولی خدا را شکر دست خالی نرفتم، چون آیت ا... بهجت یک نامه چهار صفحه‌ای برای حضرت آقا که تازه رهبر شده بودند، نوشتند. شروع نامه هم این بود که بنده انتصاب حضرتعالی را به سمت مقام ولایت و رهبری تبریک عرض می‌کنم. بعد آقا به آیت ا... مصباح فرموده بودند که تا حالا خیلی‌ها از مردم و مسوولان با من بیعت کردند ولی هیچ کدام دلم را آرام نکرد که من در این جایگاه باید باشم یا نه الا این نامه که خیالم را راحت کرد. چون می‌دانم که ایشان اصلا بر مبنایی که دیگران ممکن است بنویسند و حرف بزنند، نمی‌نویسند و صحبت نمی‌کنند.

-چند سال پیش که حضرت آیت ا... خامنه‌ای یک هفته‌ای تشریف آوردند قم، جمعیت زیادی برای استقبال آمده بودند در خیابان‌ها. آیت ا... العظمی بهجت(ره) هم آمدند جزء جمعیت استقبال کنندگان. حالا یک مرجعی در سن حدود نود سال‌! ایشان هم آمدند در جمع استقبال کنندگان. شخصی به ایشان گفت که حاج آقا شما با این سن و سال آمدید وسط این جمعیت استقبال کنندگان ؟ آیت ا... العظمی بهجت فرمودند‌: " اگر مردم می‌دانستند که استقبال این سید چقدر ثواب دارد هیچ کس در خانه نمی‌نشست‌".

 -فرزند آیت ا... العظمی بهجت با اشاره به همزمانی روزهای پایانی عمر پدر بزرگوارشان با سفر رهبر انقلاب به استان کردستان، در بیان حالت روحی ایشان، به حساسیت این مرجع تقلید نسبت به سلامت رهبری اشاره می‌کند و می‌گوید: این موضوع سبب شد تا معظم له برای سلامتی رهبر انقلاب چندین ختم ویژه صلوات و ذکر را گرفتند و مداومت بر این ختم‌ها که برای سلامتی رهبر انقلاب بوده است تا آخرین ساعت عمر حضرت آیت ا... بهجت ادامه داشته است. برخی نیز از پیش بینی رهبری آقا چند سال پیش از رهبری توسط ایشان خبر داده اند.

.


نوشته شده در چهارشنبه 91/1/16ساعت 3:57 عصر توسط رهگذر| نظرات ( ) |

زهــرا همان کسی است که بیــت محقـــرش     طعنه زده به عـرض و تمامـــیِ گـــوهرش

او را خـــدا برای خــــودش آفــریده اســت     تا این که هــــر سحـــر بنشیند بـرابــــرش

شـــرط پیمبری به پســــر داشتــن که نیست     آنکس پیمبر اســت که زهراست دختـــرش

ماننـــد احتــــرام خداونــــد واجـــب اسـت     حفـــظ مقــــام فـــاطمه حتی به مـــــادرش

یک نیمه اش نبـوت و نیمش ولایــت اسـت     حـــالا علـــــــی صداش کنم یـــــا پیمبرش

دســـت توســـــل همــــه ی انبیـــاء بـــُود     بر رشتـه های چـــادر فــــردای محشــرش

ما بچــــــه های فــاطمه ممنون فضه ایـم     از ایــن که وا نشـــد پَسِ در پـــای دختـرشنوشته شده در سه شنبه 91/1/15ساعت 4:39 عصر توسط رهگذر| نظرات ( ) |

 


نوشته شده در سه شنبه 91/1/15ساعت 3:56 عصر توسط رهگذر| نظرات ( ) |